face

centra

kamery

pocasi

  • 01.jpg
  • 03.jpg

Valtice, Lednice, Mikulov - ubytování, wellness, cykloturistika, svatby, firemní akce

uvodni obrazek

Trasa začíná v Břeclavi a jejím prvním zastavením je nepřehlédnutelný , který stojí za to navštívit s průvodcem a vyšplhat na vyhlídkovou kostelní věž. Vydáte-li se poté za kostel ulicí Nádražní, kudy vede i Poštorenská lichtenštejnská stezka, dojdete až k Poštorenským keramickým závodům – bývalé vyhlášené knížecí cihelně, která byla v 19. století jako jediná ve střední Evropě známá výrobou glazovaných střešních tašek; ty jsou kromě právě zhlédnutého poštorenského kostela k vidění třeba i na Stephansdomu ve Vídni. Před podnikem odbočte vlevo a prohlédněte si unikátní poštorenské nádraží, které je v provozu pouze v letních měsících, kdy zde jezdí motorový vlak do Lednice.

uvodni obrazek

Lednicko-valtický areál byl po staletí tvořen ruku v ruce Lichtenštejny a přírodou. Od roku 1996 je zapsán na seznamu světového a kulturního bohatství UNESCO a ne nadarmo se mu říká „Zahrada Evropy“. Najdeme tu majestátné zámky, parky, záhony květin, romantické nábřeží Dyje, třpytivé hladiny rybníků, pokryté kobercem leknínů, provoněné louky a romantické stavby. Upravená krajina sahá za hranice naší vlasti až do rakouského Wilfersdorfu, kde stojí rodový zámek Lichtenštejnů.  lze označit za kolébku slavného a bohatého rodu.

uvodni obrazek

Trasa je vedena rovinatým terénem po asfaltovém nebo zpevněném povrchu a po silnicích 3. třídy. Trasa je dobře sjízdná, středně dlouhá, nenáročná vhodná pro silniční a trekkingová kola. Trasa není vyznačena.